Elektronické (elektrické) výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchnutie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia od renomovaných výrobcov v našej ponuke sú dnes vysoko spoľahlivé, moderné a bezpečné. Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný, rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk skúsenemu trénerovi, resp. majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, sprejový alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Aké sú kritériá výberu správneho obojku?
- váha psa
- dosah zariadenia,
- miesto použitia (bežné použitie, poľovnícky výcvik, apod.)
- nároky na odolnosť obojku (vodotesnosť, ponoriteľnosť obojkov)- funkcie korekcie (zvuk, elektrický impulz, vibrácie, sprej)